معرفی 6 نوع چای برای لاغری

24 خرداد 1403 زمان برای مطالعه: 6 دقیقه 0 دیدگاه مقالات

یکی از دغدغه های بزرگ اکثریت عموم،  لاغری سریع و رسیدن به تناسب اندام است. اما چقدر حاضر هستید برای لاغری سریع از مواد شیمیایی استفاده کنید؟ چند روز قادر به گرفتن رژیم های سخت هستید؟ رسیدن به تناسب اندام از راه اصولی، بدون آسیب به بدن و سیستم عصبی و بدون استفاده از مواد شیمیایی ارزشمند است. اگر شماهم به دنبال راه حلی برای چربی سوزی، کاهش وزن یا لاغری موضعی هستید این مقاله برای شماست! در ادامه به معرفی انواع چای برای لاغری و تناسب اندام پرداخته ایم، همراه ما باشید.

چای باعث چاقی می شود یا لاغری؟

بهتر است در ابتدا به موضوع ” چای باعث چاقی می شود یا خیر” بپردازیم. چای به تنهایی دارای کالری بسیار کمی است و از این رو سبب چاقی نخواهد شد، اما بدیهی است اگر آن را همراه شیرین کننده یا محصولاتی که کالری بالایی دارند استفاده کنید قطعا باعث چاقی خواهد شد. همچنین نوشیدن چای همراه با شکر یا قند، افزایش اشتها و در نهایت افزایش وزن را به دنبال دارد.

کدام چای باعث لاغری می شود؟

کدام چای باعث لاغری می شود؟

در جهان انواع مختلفی از چای با فرهنگ های متفاوت وجود دارد. اما تعدادی از آن ها قادر هستند به کاهش وزن سرعت داده و چربی سوزی را افزایش دهند:

 1. چای سیاه
 2. چای سفید
 3. چای اولانگ
 4. چای سبز
 5. چای ترش
 6. چای ماچا

چای سیاه برای لاغری

شاید برایتان عجیب باشد، اما حقیقت دارد، چای سیاه به تنهایی قادر است شما را لاغر کند!

چای سیاه برای لاغری

کافئین

کافئین موجود در چای سیاه با افزایش سطح انرژی و هوشیاری و افزایش متابولیسم بدن قادر است سبب کاهش وزن شود. اگر به دنبال چای های پر کافئین هستید، پیشنهاد می شود مقاله ای که از قبل برای شما آماده کرده ایم را مطالعه کنید.

اینجا بخوانید : کدام چای کافئین بیشتری دارد؟ معرفی چای پر کافئین و کم کافئین

کاتچین

چای سیاه دارای مقادیر بالایی از کاتچین بوده که موجب کاهش جذب چربی و افزایش متابولیسم بدن خواهد شد.

تیامین

تیامین، ماده ی آرامبخش موجود در چای سبب جلوگیری از افزایش اشتهای عصبی و پر خوری خواهد شد.

علاوه بر موارد ذکر شده چای سیاه با تنظیم متابولیسم بدن و افزایش سرعت اکسیداسیون سبب کاهش وزن و چربی سوزی خواهد شد.

چای سفید

چای سفید برای لاغری

شاید برای شما هم جالب باشد که چای سفید علاوه بر خواص بی شمار و باور نکردنی اش قادر است به لاغری نیز کمک کند!

چرا چای سفید گزینه ای ایده آل برای لاغری است ؟

لاغری با چای سفید

نحوه آماده سازی چای سفید

چای اولانگ

چای اولانگ برای لاغری

چای اولانگ یک چای چینی بوده که مانند دیگر چای ها از گیاه کاملیا سیننسیس تهیه شده و دارای طعمی میوه ای و گلی می باشد. این چای، با بالابردن میزان متابولیسم و افزایش انرژی بدن سبب کاهش وزن خواهد شد. همچنین چای اولانگ موجب تحریک شکستن چربی ها نیز می شود.

چای سبز

شاید بهتر باشد برای چای سبز عنوان قوی ترین چای لاغری را به کار ببریم. این چای به چند دلیل سبب کاهش وزن خواهد شد:

چای سبز برای لاغری

1-افزایش متابولیسم بدن

بدن انسان به صورت مداوم در حال تجزیه سلول های چربی می باشد و علت این تجزیه سلولی، تامین انرژی مورد نیاز برای انجام فعالیت های روزانه است. چای سبز با افزایش متابولیسم بدن تجزیه سلول های چربی را افزایش داده و سبب کاهش وزن خواهد شد.

2-کاهش اشتها

بهترین جایگزین برای تنقلات، در زمان گرسنگی چای سبز است! زمانی که آب بدن کاهش می یابد انسان احساس گرسنگی کاذب می کند، از طرفی با نوشیدن چای سبز آب مورد نیاز بدن تامین می شود؛ در نتیجه نوشیدن چای سبز در رفع گرسنگی کاذب موثر است.

3- چای برای لاغری شکم و پهلو

برای آب شدن چربی در ناحیه شکم و پهلو به تجزیه سلول های چربی این ناحیه نیاز است و بهترین روش برای تجزیه سلولی در این ناحیه ورزش می باشد، همچنین استفاده مداوم و منظم از چای سبز موجب تجزیه آن ها، و کاهش سایز در قسمت شکم و پهلو خواهد شد.

4-افزایش سرعت تجزیه سلول های چربی

همان طور که در مطالب قبلی نیز اشاره شد، تجزیه سلول های چربی در عمل کاهش وزن حائز اهمیت است، همچنین سرعت تجزیه این سلول ها با سرعت کاهش وزن رابطه ای مستقیم دارد. ترکیبات فعال موجود در چای سبز روی برخی از هورمون هایی که در عمل تجزیه سلولی نقش دارند تاثیر گذاشته و سرعت تجزیه را تا حد زیادی بالا می برند.

5-افزایش چربی سوزی حین ورزش

تحقیقات اخیر نشان داده اند که استفاده از چای سبز در حین تمرینات ورزشی، کاهش وزن و چربی سوزی را تا 17 درصد افزایش می دهد.

6-کم کالری

چای سبز کم کالری است

از دیگر فواید چای سبز می توان به کالری تقریبا صفر آن اشاره کرد، در نتیجه اگر رژیم غذایی دارید چای سبز انتخاب ایده آلی برای شماست.

چای ترش برای لاغری شکم و پهلو

چای ترش بر خلاف گونه های دیگر چای، تهیه شده از گیاه هیبیسکوس بوده و دارای خواص بی شماری می باشد که مهمترین آن لاغری و چربی سوزی به خصوص در ناحیه شکم و پهلو است. اما چگونه؟

چای ترش برای لاغری شکم و پهلو

“توجه”

طبع چای ترش سرد بوده و برای افراد سرد مزاج توصیه نمی شود. همچنین به علت طبع سردش باید در استفاده از آن اعتدال را رعایت کنید وگرنه ممکن است دچار کاهش فشار خون و سستی بدن شوید.

زمان استفاده از چای ترش

زمان استفاده از چای ترش

با توجه به نیاز خود چگونگی استفاده از چای ترش را انتخاب کنید!

پس از وعده های غذایی
 1. کمک به هضم غذا
 2. بهبود بخشیدن به عملیات متابولیسم
در کنار رژیم غذایی مناسب و ورزش
چایگزین نوشیدنی های شیرین

میزان مصرف چای ترش

بهتر است چای ترش را دو بار در روز، یک بار صبح و یک بار شب، به مدت 10 روز متوالی میل کنید و پس از یک وقفه پنج روزه دوباره به همین ترتیب مصرف آن را شروع کنید!

چای ماچا

چای ماچا برای لاغری

چای ماچا از دسته چای های کشور چین بوده که آن را به افراد ژاپنی معرفی کردند و پس از آن  به جزئی جدا نشدنی از فرهنگ ژاپن نیز تبدیل شده است. در واقع چای ماچا همان چای سبز پودر شده است با این تفاوت که ارزش غذایی بالاتری نسبت به چای سبز دارد تا حدی که ارزش غذایی یک لیوان چای ماچا معادل 10 لیوان چای سبز است.

تولید چای ماچا

تولید چای ماچا

چای سبزی که قرار است از آن چای ماچا تولید شود را به منظور داشتن برگ های نرم تر و سبز تر در مکانی تاریک و به دور از نور خورشید رشد می دهند. پس از برداشت برای جلوگیری از پوسیده شدن، آن را بخار داده و سپس خشک می کنند. در مرحله بعدی ساقه های چای را جدا کرده، سپس آن ها را در سنگ آسیاب گرانیتی میریزند و به مدت یک ساعت آسیاب می کنند.

کیفیت چای ماچا

همانگونه که در مطلب فوق بیان شد، چای ماچا خواص مشابهی با چای سبز اما با 10 برابر بیشتر ارائه می دهد.

در نتیجه استفاده از چای ماچا به جای چای سبز، موجب نتیجه گیری بیشتر و سریعتری در راستای لاغری و کاهش وزن خواهد شد. در واقع می توان می توان چای ماچا را از نظر کیفیت به سه درجه تقسیم کرد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند:

 1. درجه متوسط
 1. درجه خوب
 1. درجه عالی

طرز تهیه چای ماچا برای لاغری

همچنین می توانید کمی از آب فنجان را خالی کرده و پس از حل کردن ماچا، مابقی را شیر اضافه کنید.

در صورتی که به دنبال اطلاعات جامع و کامل تری در ارتباط با طرز تهیه چای ماچا به روش اصولی هستید، مقاله زیر را مطالعه کنید.

اینجا بخوانید : آموزش طرز تهیه چای ماچا + ماچا لته 

سوالات متداول

مصرف چه مواد غذایی سبب لاغری شکم می شود؟

قهوه تاثیری بر روی لاغری دارد؟

قهوه تاثیری بر روی لاغری دارد؟

بله قهوه به چند دلیل سبب لاغری می شود:

 

دمنوش های مناسب لاغری شکم و پهلو چه چیزهایی هستند؟

چای سفید، اولانگ، سبز، ترش، ماچا و حتی جینسینگ

چای ماچا اصل از کجا تهیه کنم؟

خرید چای ماچا اصل از چین چای

فروشگاه چین چای، عرضه کننده انواع چای چینی به صورت مستقیم بوده که می توانید با مراجعه حضوری یا مراجعه به وب سایت آن چای ماچا اصل را خریداری کنید.

کلام پایانی

در این مقاله، به انواع چای که به لاغری کمک می کنند اشاره کردیم. چای گزینه ای ایده آل، سالم و بدون ضرر است که به عنوان راهی کاملا اصولی و گیاهی برای لاغری مناسب است. با این وجود تنها با مصرف چای، لاغری میسر نمی شود. برای دستیابی به تناسب اندام و لاغری، همواره از رژیم غذایی مناسب پیروی کرده و فعالیت فیزیکی را در برنامه روزانه خود داشته باشید.

 

ارسال دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.